7 راه درآمد زایی با فروش سنگ ساختمانی دست دوم

سنگ تراورتن گزینه مناسبی برای استفاده در نمای ساختمان می باشد، سنگ های مورد استفاده مانند سنگ ساختمانی دست دوم برای دیوارهای حائل و پی به صورت نامنظم و بدون شکل خاصی چیده شده اند.

سنگ های موجود در این منطقه برای صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز استفاده می شود.

همچنین می توان از قطعات کوچکتر برای پرکردن فضای بین سنگ ها استفاده کرد.

سنگ های متخلخل و سنگ هایی که دارای لایه و حلالیت بالا هستند برای دیوار و پی مناسب نیستند، اما سنگ های سخت با مقاومت فشاری و وزن مخصوص بالا برای این منظور مناسب هستند.

بیشتر ماسه‌سنگ‌ها و سنگ‌های آهکی دولومیت انتخاب خوبی برای دیوارها و پی هستند.

پوشاندن دیوارهای داخل ساختمان، استفاده از سنگ برای دیوار داخلی ساختمان جلوه بسیار باشکوه و خنکی به آن بخشیده است.

سنگ عمدتاً برای پوشاندن دیوارهای حمام و توالت، ساختمان های اداری، مغازه ها و سالن های غذاخوری استفاده می شود.

سنگ مورد استفاده برای دیوار باید ظاهری زیبا و سطحی صیقلی داشته باشد، ضمناً تخلخل آن کم باشد تا در اثر شستشو با مواد شوینده آسیبی به آن وارد نشود و از مقاومت آن کاسته نشود.


اگرچه امروزه از سنگ برای پوشش سقف ساختمان استفاده نمی شود، اما در برخی مناطق این پوشش های سنگی دیده می شود.

سنگ های سقف باید سبک، بدون تخلخل و نفوذناپذیر بوده و دارای مقاومت خمشی بالایی باشند.

علاوه بر این، می توان آن را به لایه های صاف و نازک تقسیم کرد، سنگ های کلریت شیست و میکاشیست از جمله سنگ های مناسب برای پوشش سقف هستند.

سنگ هایی که رنگ و ظاهر خوبی دارند و علاوه بر دوام بالا از مقاومت خمشی و کششی خوبی نیز برخوردارند برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

از این سنگ ها برای تزئین دیوارهای شومینه، ستون ها و چهارچوب در و پنجره استفاده می شود، سنگ آنتیک نمونه ای از سنگ هایی است که برای این منظور استفاده می شود.

سنگ آهک برای تزئین کف، دیوارهای داخلی، ستون ها و نماهای مجسمه سازی استفاده می شود، گرانیت نوعی سنگ آذرین است که به دلیل چگالی و سختی بالا از مواد بادوام محسوب می شود.

گرانیت گران است، زیرا استخراج، برش و پرداخت آن هزینه بر است، گرانیت برای زیرسازی، کفپوش و دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

این سنگ غیر قابل نفوذ بوده و در برابر ضربه و نفوذ آب مقاومت بالایی دارد.