6 مورد از بهترین دوچرخه ها

دوچرخه‌های اود به بهترین وجه از روی دسته‌های پایین یا پایین‌شده و لاستیک‌های لاغرشان شناسایی می‌شوند. دسته های با انحنای رو به پایین معمولاً فوق العاده سبک هستند که به شما کمک می کند در موقعیت آیرودینامیکی قرار بگیرید. قاب سبک وزن این نوع دوچرخه را به ویژه برای استفاده های متعدد در پیاده رو از جمله مسابقه، تور، تناسب اندام، سواری در مسافت های طولانی و رفت و آمد روزانه مناسب می کند.

معرفی ۱۰ تا از گرانترین دوچرخه ها در سال ۲۰۱۸
لاستیک های بزرگ و نازک به شما این امکان را می دهد که دوچرخه را در امتداد زمین های مختلف با تلاشی صفر تا کم بچرخانید. اگر به شدت نگران سرعت، گزینه‌های متنوع برای موقعیت‌های دستی و سواری، و انتقال کارآمد انرژی به جلو بردن دوچرخه هستید، دوچرخه جاده بهترین گزینه برای شماست.

2. دوچرخه کوهستان
این دوچرخه با سیستم های ترمز عالی و ویژگی های ضربه گیر طراحی شده است که به راحتی می تواند برآمدگی های جدی، سنگ ها، مسیرهای خاکی، ریشه ها و شیارها را کنترل کند. دوچرخه های کوهستان و دوچرخه حرفه ای دنده ای برای برخورد با زمین های شیب دارتر طراحی شده اند، به همین دلیل است که بیشتر آنها در مقایسه با سایر دوچرخه های جاده ای از دنده های پایین تر تشکیل شده اند.
آنها معمولاً دارای لاستیک‌های دستگیره‌ای 26 یا 29 اینچی هستند که باعث می‌شود عملکرد شگفت‌انگیزی بر روی موانع و در خاک‌های شل داشته باشند. آنها همچنین از اجزا و چارچوب های ناهموار، دسته های مسطح و سیستم تعلیق تشکیل شده اند تا به دوچرخه سواران در حرکت در تپه های سنگی کوهستانی کمک کنند.

مارک‌های دوچرخه‌ی خوب ایران - ویرگول

دوچرخه حرفه ای خوب

3. دوچرخه تور
این دوچرخه‌ها تقریباً شبیه دوچرخه‌های جاده‌ای سنتی هستند، به جز با چند تغییر و تغییرات که آنها را برای تورهای دوچرخه‌سواری طولانی‌مدت عالی می‌کند. دوچرخه‌های تور دارای نقاط اتصال متعددی هستند که با کمک آنها می‌توانید گلگیرها، پمپ‌ها، چراغ‌ها، قفسه‌ها، بطری‌های آب و موارد دیگر را وصل کنید. آنها همچنین دارای قاب های فوق العاده محکمی هستند که به آنها اجازه می دهد تا بارهای سنگین را در قفسه های جلو و عقب حمل کنند.
حتما متوجه شده اید که در بسیاری از دوچرخه های تور، فاصله بین دو محور طولانی تر است، که به دلیل مرکز ثقل پایین تر، به طور ویژه برای کنترل بیشتر موتورسوار طراحی شده است. اکثر دوچرخه‌های تور نیز از ترمزهای دیسکی تشکیل شده‌اند که قدرت توقف آن‌ها را افزایش می‌دهد، به‌ویژه در سطوح غیر هموار. یکی از ویژگی‌های بارز دوچرخه‌های تور، لاستیک‌های پهن یا نیمه دستگیره آن‌ها است که مخصوصاً برای کنترل جاده‌های شنی طراحی شده‌اند.

4. دوچرخه تاشو
اعتقاد بر این است که دوچرخه های تاشو همراهان عالی سفر هستند. همانطور که از نام آن پیداست، آنها فوق العاده راحت و روان جمع می شوند و به آنها اجازه می دهد بدون زحمت در قایق، صندوق عقب ماشین یا مترو قرار بگیرند. حتی می توان آنها را تا کرد و در یک کیف حمل کرد که آنها را برای مسافرانی که فضای ذخیره سازی محدودی در خانه یا جاهای دیگر دارند بسیار راحت می کند.
برخی از ویژگی‌های مهم دوچرخه‌های تاشو و دوچرخه حرفه ای مشهد شامل چرخ‌های کوچک‌تر هستند که اکثر آنها 20 اینچی هستند و به راحتی دوچرخه‌ها را از دست‌اندازها و چاله‌ها عبور می‌دهد تا سواری نرمی را برای شما فراهم کند. یکی دیگر از ویژگی های عالی این است که آنها عملکردهای قابل تنظیم روی قاب تاشو، دسته و زین دارند که همگی باعث می شود روند تا شدن راحت تر انجام شود. بسیاری نیز دارای چفت های قابل تنظیمی هستند که به راحتی دوچرخه را از بین می برد.

برند دوچرخه - 10 برند محبوب دوچرخه در جهان - جدیدترین و محبوب ترین برندها - هلث اسپرت

خرید دوچرخه

5. چرخ دنده ثابت / مسیر دوچرخه
دوچرخه‌های Fixed Gear یا Track که اغلب به عنوان «تثبیت‌ها» شناخته می‌شوند، عمدتاً برای مسابقات اتومبیلرانی و ورزشکارانی که برای مسابقات حرفه‌ای تمرین می‌کنند، استفاده می‌شود. دلیل اصلی این امر این است که همانطور که از نام آن پیداست، این دوچرخه‌ها دارای یک دنده ثابت هستند، به این معنی که شما نمی‌توانید روی این نوع دوچرخه سوار شوید یا با چرخ آزاد حرکت کنید. این نشان می دهد که دوچرخه سواران یا سوارکارانی که از این دوچرخه استفاده می کنند باید از قدرت پاهای خود استفاده کنند تا از چرخش لنگ دوچرخه جلوگیری کنند و حرکت آن را بیشتر متوقف کنند که نیازی به فیلتر روغن صنعتی ندارد.
دوچرخه‌های دنده ثابت ممکن است دارای چندین ترمز و سبک‌های مختلف فرمان باشند و معمولاً دوچرخه‌سواران را ملزم می‌کنند که پاهای خود را به صورت دایره‌ای ثابت بچرخانند تا سرعت بالاتری داشته باشند.

برای خرید و فروش دوچرخه می توانید از طریق این سایت اقدام کنید.

6. BMX
BMX مخفف Bicycle Motor Cross است، در درجه اول به این دلیل که این نوع دوچرخه یک دوچرخه تک سرعته است که در مسیرهای خاکی کوتاه مسابقه داده می شود که ماهیت آن کاملاً شبیه به ورزش موتوری است. این نام اختصاری همچنین اغلب برای توصیف هر دوچرخه با چرخ تک سرعته و 20 اینچی استفاده می شود.

بهترین دوچرخه های 2020 ؛ کدام دوچرخه برای ما مناسبتر است؟ - تکراتو
دوچرخه های BMX برای افرادی که قصد انجام ترفند و پرش با دوچرخه خود را دارند ایده آل هستند زیرا با طراحی و ساختار قوی و بادوام خود به طور خاص برای این کار ساخته شده اند. آنها از قاب های کوچک، یک چرخ دنده و چرخ های بیست اینچی تشکیل شده اند که به این معنی است که در مقایسه با یک دوچرخه شاهین فلز معمولی نه تنها قوی هستند، بلکه تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارند.