با استفاده از نمک صورتی عمده پوستی سفید تر و بدون جوش داشته باشید

نمک صورتی عمده از کلرید سدیم تشکیل شده است و به طور طبیعی در بسیاری از غذاها از جمله شیر، تخم مرغ و صدف وجود دارد.

در دسترس بودن نمک از طریق استفاده از آن به عنوان تقویت کننده طعم و به عنوان یک نگهدارنده در محصولات غذایی برای تمدن ضروری بوده است.

از نظر تاریخی، نمک از جوشاندن نمک حاصل از منابع طبیعی مختلف از جمله آب دریا، چاه‌ها، دریاچه‌ها و چشمه‌های نمک تولید می‌شد و همچنین می‌توان آن را به عنوان سنگ نمک در معادن یافت.

سدیم عنصری است که در نمک یافت می‌شود و برای برخی از عملکردهای فیزیولوژیکی انسان از جمله تنظیم حجم مایع خارج سلولی، هدایت عصبی و عملکرد عضلانی ضروری است.

نمک در حال حاضر در غذاهای بسته بندی شده گسترده شده است و بیشتر بزرگسالان به راحتی از توصیه سازمان بهداشت جهانی (WHO) که کمتر از 2 گرم سدیم در روز (معادل تقریباً 5 گرم نمک در روز) است، تجاوز می کنند.

نمک

در استرالیا، همان توصیه در مقادیر مرجع مواد مغذی (NRV) برای استرالیا و نیوزیلند به عنوان یک هدف غذایی پیشنهادی (SDT) برای بزرگسالان، تنظیم شده برای جلوگیری از بیماری مزمن ارائه شده است.

بر اساس داده‌های بررسی سلامت استرالیا (AHS) 2011-2012، متوسط دریافت سدیم برای استرالیایی‌ها 2404 میلی‌گرم در روز بود، اما مصرف واقعی احتمالاً بسیار بیشتر (یعنی تقریباً 3600 میلی‌گرم در روز) به عنوان نمک است.

اضافه شده بر روی میز یا در تهیه غذا در خانه از این تجزیه و تحلیل حذف شد. در سراسر جهان طیف گسترده ای از نمک، فراتر از نمک خوراکی سفید، برای خرید موجود است.

در سال‌های اخیر، نمک صورتی، به‌ویژه نمک صورتی هیمالیا، با افزایش توجه رسانه‌ها، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. اغلب به دلیل فواید سلامتی ادعایی اش به بازار عرضه می شود و از نظر تغذیه ای برتر از نمک خوراکی سفید است.

مطالعات کمی محتوای معدنی نمک های صورتی را در سطح بین المللی گزارش کرده اند، و نمک صورتی حاوی انواع مواد مغذی ضروری از جمله آهن، روی و کلسیم است.